BOURNS CDSOD323-T15LC TVS Diode, CDSOD323 Series, Bidirectional, 15 V, 31.8 V, SOD-323, 2 Pins
Product details
| Product Range | CDSOD323 Series |
| TVS Polarity | Bidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 15V |
| Clamping Voltage Vc Max | 31.8V |
| Diode Case Style | SOD-323 |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 16.7V |
| Breakdown Voltage Max | - |
| Peak Pulse Power Dissipation | 350W |
| Packaging | Cut Tape |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q101 |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | CDSOD323-T15LC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
$0.23BOURNS CDSOD323-T15LC TVS Diode, CDSOD323 Series, Bidirectional, 15 V, 31.8 V, SOD-323, 2 Pins
Product details
| Diode Case Style | SOD-323 |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Max | - |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
| No. of Pins | 2Pins |