BOURNS 3048L-5-103 LINEAR MOTION POTENTIOMETER, 10KOHM, 20%, 250mW
HomeStore
This is a LINEAR MOTION POTENTIOMETER, 10KOHM, 20%, 250mW product from BOURNS with the model number 3048L-5-103
Product details
Track Resistance 10kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 20%
Product Range 3048 Series
Track Taper Linear
Temperature Coefficient ± 1000ppm/°C
Other details
Brand BOURNS
Part Number 3048L-5-103
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 10kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 20%
Product Range 3048 Series
Track Taper Linear
Other details
Brand BOURNS
Part Number 3048L-5-103
Description
Track Resistance 10kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 20%
Part Number 3048L-5-103
BOURNS 3048L-5-103 LINEAR MOTION POTENTIOMETER, 10KOHM, 20%, 250mW | Tanotis