
Wurth Elektronik 971180151 Standoff Steel M2.5 Hex Male-Female 18 mm WA-SSTIE Series
Product details
| Standoff Material | Steel |
| Thread Size - Metric | M2.5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Male-Female |
| Body Length | 18mm |
| Product Range | WA-SSTIE Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 971180151 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.05
-70%$1.05
$0.32Wurth Elektronik 971180151 Standoff Steel M2.5 Hex Male-Female 18 mm WA-SSTIE Series
Product details
| Standoff Material | Steel |
| Thread Size - Metric | M2.5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Male-Female |
| Body Length | 18mm |
| Product Range | WA-SSTIE Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 971180151 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Standoff Material | Steel |
| Thread Size - Metric | M2.5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Male-Female |
| Body Length | 18mm |
| Product Range | WA-SSTIE Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 971180151 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











