
Wurth Elektronik 970350581 Standoff Steel M5 Hex Female-Female 35 mm
Product details
| Standoff Material | Steel |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Female-Female |
| Body Length | 35mm |
| Overall Length | - |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SSTII Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 970350581 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.52
-70%$1.52
$0.46More Images

Wurth Elektronik 970350581 Standoff Steel M5 Hex Female-Female 35 mm
Product details
| Standoff Material | Steel |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Female-Female |
| Body Length | 35mm |
| Overall Length | - |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SSTII Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 970350581 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Standoff Material | Steel |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Female-Female |
| Body Length | 35mm |
| Overall Length | - |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SSTII Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 970350581 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










