
WURTH ELEKTRONIK 744772100 Choke, Line, WE-TI Series, 10 µH, 4.2 A, 5 A, 0.04 ohm, ± 20%
WURTH ELEKTRONIK 744772100 Choke, Line, WE-TI Series, 10 µH, 4.2 A, 5 A, 0.04 ohm, ± 20%
Product details
| Product Range | WE-TI Series |
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.2A |
| Saturation Current (Isat) | 5A |
| DC Resistance Max | 0.04ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744772100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WURTH ELEKTRONIK 744772100 Choke, Line, WE-TI Series, 10 µH, 4.2 A, 5 A, 0.04 ohm, ± 20%
Product details
| Product Range | WE-TI Series |
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.2A |
| Saturation Current (Isat) | 5A |
| DC Resistance Max | 0.04ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744772100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | WE-TI Series |
| Inductance | 10µH |
| RMS Current (Irms) | 4.2A |
| Saturation Current (Isat) | 5A |
| DC Resistance Max | 0.04ohm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744772100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











