
WURTH ELEKTRONIK 686730200001 Ribbon Cable, 7.87 ", 200 mm, Opposite Sided Contacts, White
- Insulation PET (white) with blue PET support tape
- Copper contact material
- Flammability rating of UL758
- Operating temperature range -30�C to 105�C
- Working voltage of 60VAC
- 50 and 200mm lengths
- 4 to 30way conductors
Applications
Industrial, Power Management
Product details
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Connector Type B | - |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| No. of Cores | 30Core |
| Jacket Colour | White |
| Connector Type A | - |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Cable Length - Imperial | 7.87" |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686730200001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WURTH ELEKTRONIK 686730200001 Ribbon Cable, 7.87 ", 200 mm, Opposite Sided Contacts, White
- Insulation PET (white) with blue PET support tape
- Copper contact material
- Flammability rating of UL758
- Operating temperature range -30�C to 105�C
- Working voltage of 60VAC
- 50 and 200mm lengths
- 4 to 30way conductors
Applications
Industrial, Power Management
Product details
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Connector Type B | - |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| No. of Cores | 30Core |
| Jacket Colour | White |
| Connector Type A | - |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Cable Length - Imperial | 7.87" |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686730200001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Insulation PET (white) with blue PET support tape
- Copper contact material
- Flammability rating of UL758
- Operating temperature range -30�C to 105�C
- Working voltage of 60VAC
- 50 and 200mm lengths
- 4 to 30way conductors
Applications
Industrial, Power Management
Product details
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Connector Type B | - |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| No. of Cores | 30Core |
| Jacket Colour | White |
| Connector Type A | - |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Cable Length - Imperial | 7.87" |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686730200001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










