
Wurth Elektronik 620305124022 Wire-To-Board Connector 2 mm 5 Contacts Header WR-WTB Series Surface Mount 1 Rows
Wurth Elektronik 620305124022 Wire-To-Board Connector 2 mm 5 Contacts Header WR-WTB Series Surface Mount 1 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 5Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | WR-WTB Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 620305124022 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.21
-70%$2.21
$0.66Wurth Elektronik 620305124022 Wire-To-Board Connector 2 mm 5 Contacts Header WR-WTB Series Surface Mount 1 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 5Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | WR-WTB Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 620305124022 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 5Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | WR-WTB Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 620305124022 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











