
WIELAND ELECTRIC 25.350.3253.0 Terminal Block, Header, 5.08 mm, 2 Ways, 12 A, 250 V, Through Hole Vertical
WIELAND ELECTRIC 25.350.3253.0 Terminal Block, Header, 5.08 mm, 2 Ways, 12 A, 250 V, Through Hole Vertical
Product details
| Block Orientation | Through Hole Vertical |
| Gender | Header |
| Rated Current | 12A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Product Range | 8213 S/2 G OB Series |
| Pitch Spacing | 5.08mm |
| Rated Voltage | 250V |
Other details
| Brand | WIELAND ELECTRIC |
| Part Number | 25.350.3253.0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.77
-70%$0.77
$0.23WIELAND ELECTRIC 25.350.3253.0 Terminal Block, Header, 5.08 mm, 2 Ways, 12 A, 250 V, Through Hole Vertical
Product details
| Block Orientation | Through Hole Vertical |
| Gender | Header |
| Rated Current | 12A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Product Range | 8213 S/2 G OB Series |
| Pitch Spacing | 5.08mm |
| Rated Voltage | 250V |
Other details
| Brand | WIELAND ELECTRIC |
| Part Number | 25.350.3253.0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Block Orientation | Through Hole Vertical |
| Gender | Header |
| Rated Current | 12A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Product Range | 8213 S/2 G OB Series |
| Pitch Spacing | 5.08mm |
| Rated Voltage | 250V |
Other details
| Brand | WIELAND ELECTRIC |
| Part Number | 25.350.3253.0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



