WELWYN WMO5S-10RJA05 Through Hole Resistor, 10 ohm, 500 V, Axial Leaded, 5 W, ± 5%, WMO-S Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 10 ohm, 500 V, Axial Leaded, 5 W, ± 5%, WMO-S Series product from WELWYN with the model number WMO5S-10RJA05
Product details
Resistance 10ohm
Voltage Rating 500V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 5W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range WMO-S Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 350ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand WELWYN
Part Number WMO5S-10RJA05
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 10ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 5W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range WMO-S Series
Other details
Brand WELWYN
Part Number WMO5S-10RJA05
Description
Resistance 10ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 5W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number WMO5S-10RJA05
WELWYN WMO5S-10RJA05 Through Hole Resistor, 10 ohm, 500 V, Axial Leaded, 5 W, ± 5%, WMO-S Series | Tanotis