WELWYN WHS5-15RJT075 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W, � 5%, WHS Series
This is a Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W, � 5%, WHS Series product from WELWYN with the model number WHS5-15RJT075
Product details
Temperature Coefficient � 200ppm/�C
Power Rating 5W
Resistor Element Material Wirewound
Automotive Qualification Standard -
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range WHS Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating -
Other details
Brand WELWYN
Part Number WHS5-15RJT075
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 5W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range WHS Series
Voltage Rating -
Other details
Brand WELWYN
Part Number WHS5-15RJT075
Description
Power Rating 5W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance � 5%
Part Number WHS5-15RJT075
WELWYN WHS5-15RJT075 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W, � 5%, WHS Series | Tanotis