WELWYN RC55Y-9K31BI Through Hole Resistor, 9.31 kohm, 200 V, Axial Leaded, 250 mW, � 0.1%, RC55 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 9.31 kohm, 200 V, Axial Leaded, 250 mW, � 0.1%, RC55 Series product from WELWYN with the model number RC55Y-9K31BI
Product details
Temperature Coefficient � 15ppm/�C
Power Rating 250mW
Resistor Element Material Metal Film
Automotive Qualification Standard -
Resistance 9.31kohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range RC55 Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 200V
Other details
Brand WELWYN
Part Number RC55Y-9K31BI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 250mW
Resistance 9.31kohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range RC55 Series
Voltage Rating 200V
Other details
Brand WELWYN
Part Number RC55Y-9K31BI
Description
Power Rating 250mW
Resistance 9.31kohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Voltage Rating 200V
Part Number RC55Y-9K31BI
WELWYN RC55Y-9K31BI Through Hole Resistor, 9.31 kohm, 200 V, Axial Leaded, 250 mW, � 0.1%, RC55 Series | Tanotis