WELWYN RC55Y-243KBI Through Hole Resistor, 243 kohm, 350 V, Axial Leaded, 250 mW, � 0.1%, RC Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 243 kohm, 350 V, Axial Leaded, 250 mW, � 0.1%, RC Series product from WELWYN with the model number RC55Y-243KBI
Product details
Temperature Coefficient � 15ppm/�C
Power Rating 250mW
Resistor Element Material Metal Film
Automotive Qualification Standard -
Resistance 243kohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range RC Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 350V
Other details
Brand WELWYN
Part Number RC55Y-243KBI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 250mW
Resistance 243kohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Product Range RC Series
Voltage Rating 350V
Other details
Brand WELWYN
Part Number RC55Y-243KBI
Description
Power Rating 250mW
Resistance 243kohm
Resistance Tolerance � 0.1%
Voltage Rating 350V
Part Number RC55Y-243KBI
WELWYN RC55Y-243KBI Through Hole Resistor, 243 kohm, 350 V, Axial Leaded, 250 mW, � 0.1%, RC Series | Tanotis