
WAMCO WL-19210251 PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, GREEN, 12V
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 14mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Luminous Intensity | 80mcd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
Other details
| Brand | WAMCO |
| Part Number | WL-19210251 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WAMCO WL-19210251 PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, GREEN, 12V
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 14mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Luminous Intensity | 80mcd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
Other details
| Brand | WAMCO |
| Part Number | WL-19210251 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 14mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Luminous Intensity | 80mcd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
Other details
| Brand | WAMCO |
| Part Number | WL-19210251 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









