
WAKEFIELD SOLUTIONS 392-120AB HEAT SINK
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| Thermal Resistance | 0.5�C/W |
| External Length - Imperial | 4.724" |
| External Length - Metric | 120mm |
| External Width - Metric | 125mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 135.8mm |
| External Height - Imperial | 5.346" |
| External Width - Imperial | 4.921" |
| Product Range | 392 Series |
Other details
| Brand | WAKEFIELD SOLUTIONS |
| Part Number | 392-120AB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WAKEFIELD SOLUTIONS 392-120AB HEAT SINK
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| Thermal Resistance | 0.5�C/W |
| External Length - Imperial | 4.724" |
| External Length - Metric | 120mm |
| External Width - Metric | 125mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 135.8mm |
| External Height - Imperial | 5.346" |
| External Width - Imperial | 4.921" |
| Product Range | 392 Series |
Other details
| Brand | WAKEFIELD SOLUTIONS |
| Part Number | 392-120AB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| Thermal Resistance | 0.5�C/W |
| External Length - Imperial | 4.724" |
| External Length - Metric | 120mm |
| External Width - Metric | 125mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 135.8mm |
| External Height - Imperial | 5.346" |
| External Width - Imperial | 4.921" |
| Product Range | 392 Series |
Other details
| Brand | WAKEFIELD SOLUTIONS |
| Part Number | 392-120AB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









