WAKEFIELD SOLUTIONS 392-120AB HEAT SINK
HomeStore
This is a HEAT SINK product from WAKEFIELD SOLUTIONS with the model number 392-120AB
Product details
External Diameter - Metric -
Packages Cooled -
Heat Sink Material Aluminium
Thermal Resistance 0.5�C/W
External Length - Imperial 4.724"
External Length - Metric 120mm
External Width - Metric 125mm
External Diameter - Imperial -
External Height - Metric 135.8mm
External Height - Imperial 5.346"
External Width - Imperial 4.921"
Product Range 392 Series
Other details
Brand WAKEFIELD SOLUTIONS
Part Number 392-120AB
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
External Diameter - Metric -
Packages Cooled -
Heat Sink Material Aluminium
Thermal Resistance 0.5�C/W
External Length - Metric 120mm
External Width - Metric 125mm
External Diameter - Imperial -
Product Range 392 Series
Other details
Brand WAKEFIELD SOLUTIONS
Part Number 392-120AB
Description
External Length - Metric 120mm
External Width - Metric 125mm