
WAGO 733-364 Terminal Block, Header, 2.5 mm, 4 Ways, 4 A, 150 V, Through Hole Right Angle
Product details
| Gender | Header |
| Pitch Spacing | 2.5mm |
| No. of Positions | 4Ways |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 150V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | 733 Series |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 733-364 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WAGO 733-364 Terminal Block, Header, 2.5 mm, 4 Ways, 4 A, 150 V, Through Hole Right Angle
Product details
| Gender | Header |
| Pitch Spacing | 2.5mm |
| No. of Positions | 4Ways |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 150V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | 733 Series |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 733-364 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Gender | Header |
| Pitch Spacing | 2.5mm |
| No. of Positions | 4Ways |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 150V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | 733 Series |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 733-364 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Product Page EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









