
VOLEX 17757 10 B1 POWER CORD NEMA5-15P/IEC, 7.5FT, 10A BLACK
Product details
| Connector Type A | NEMA 5-15P |
| Connector Type B | IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Imperial | 7.5ft |
| Cable Length - Metric | 2.3m |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | VOLEX |
| Part Number | 17757 10 B1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
VOLEX 17757 10 B1 POWER CORD NEMA5-15P/IEC, 7.5FT, 10A BLACK
Product details
| Connector Type A | NEMA 5-15P |
| Connector Type B | IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Imperial | 7.5ft |
| Cable Length - Metric | 2.3m |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | VOLEX |
| Part Number | 17757 10 B1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | NEMA 5-15P |
| Connector Type B | IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Imperial | 7.5ft |
| Cable Length - Metric | 2.3m |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | VOLEX |
| Part Number | 17757 10 B1 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










