VISHAY T93YB102KT20 Trimmer Potentiometer, 1 kohm, 500 mW, ± 10%, T93YB Series, 22 Turns, Through Hole
Product details
| Track Resistance | 1kohm |
| Power Rating | 500mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | T93YB Series |
| No. of Turns | 22Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T93YB102KT20 |
Product details
| Track Resistance | 1kohm |
| Power Rating | 500mW |
| No. of Turns | 22Turns |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T93YB102KT20 |
| Quantity | Each |
| Track Resistance | 1kohm |
| Power Rating | 500mW |