VISHAY T7YA103MT20 TRIMMING POTENTIOMETER, 10K, 1TURN, THT
Product details
| Temperature Coefficient | � 100ppm/�C |
| Power Rating | 500mW |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance Tolerance | � 20% |
| Product Range | T7 Series |
| Track Resistance | 10kohm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T7YA103MT20 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Power Rating | 500mW |
| No. of Turns | 1Turns |
| Product Range | T7 Series |
| Track Resistance | 10kohm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T7YA103MT20 |
| Quantity | Each |
| Power Rating | 500mW |
| Track Resistance | 10kohm |