VISHAY T63YB501KT20 Trimmer Potentiometer, 500 ohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 500 ohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole product from VISHAY with the model number T63YB501KT20
Product details
Track Resistance 500ohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Potentiometer Mounting Through Hole
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Brand VISHAY
Part Number T63YB501KT20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 500ohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Brand VISHAY
Part Number T63YB501KT20
Description
Track Resistance 500ohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number T63YB501KT20
VISHAY T63YB501KT20 Trimmer Potentiometer, 500 ohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole | Tanotis