VISHAY MRS16000C1003FC100 Through Hole Resistor, 100 kohm, 200 V, Axial Leaded, 400 mW, � 1%, MRS16 Series
Product details
| Temperature Coefficient | � 50ppm/K |
| Power Rating | 400mW |
| Resistor Element Material | Metal Film |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 100kohm |
| Resistance Tolerance | � 1% |
| Product Range | MRS16 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 200V |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MRS16000C1003FC100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Power Rating | 400mW |
| Resistance | 100kohm |
| Voltage Rating | 200V |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
| Power Rating | 400mW |
| Resistance | 100kohm |
| Voltage Rating | 200V |