VISHAY IRFR014PBF MOSFET Transistor, N Channel, 7.7 A, 60 V, 200 mohm, 10 V, 4 V
Product details
| Power Dissipation Pd | 25W |
| Operating Temperature Max | 150�C |
| Continuous Drain Current Id | 7.7A |
| Transistor Polarity | N Channel |
| No. of Pins | 3Pins |
| Threshold Voltage Vgs | 4V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Drain Source Voltage Vds | 60V |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Transistor Case Style | TO-252 |
| On Resistance Rds(on) | 0.2ohm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | IRFR014PBF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
VISHAY IRFR014PBF MOSFET Transistor, N Channel, 7.7 A, 60 V, 200 mohm, 10 V, 4 V
Product details
| Power Dissipation Pd | 25W |
| Operating Temperature Max | 150�C |
| Continuous Drain Current Id | 7.7A |
| Transistor Polarity | N Channel |
| No. of Pins | 3Pins |
| Threshold Voltage Vgs | 4V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Drain Source Voltage Vds | 60V |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Transistor Case Style | TO-252 |
| On Resistance Rds(on) | 0.2ohm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | IRFR014PBF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Power Dissipation Pd | 25W |
| Operating Temperature Max | 150�C |
| Continuous Drain Current Id | 7.7A |
| Transistor Polarity | N Channel |
| No. of Pins | 3Pins |
| Threshold Voltage Vgs | 4V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Drain Source Voltage Vds | 60V |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Transistor Case Style | TO-252 |
| On Resistance Rds(on) | 0.2ohm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | IRFR014PBF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











