VISHAY IHLP4040DZER4R7M01 Surface Mount Power Inductor, IHLP-4040DZ-01 Series, 4.7 µH, 9.5 A, 17 A, Shielded, 0.0165 ohm
Product details
| Product Range | IHLP-4040DZ-01 Series |
| Inductance | 4.7µH |
| RMS Current (Irms) | 9.5A |
| Saturation Current (Isat) | 17A |
| Inductor Construction | Shielded |
| DC Resistance Max | 0.0165ohm |
| Power Inductor Case | 10.92mm x 10.3mm x 4mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
Product details
| Inductance | 4.7µH |
| RMS Current (Irms) | 9.5A |
| Packaging | Cut Tape |
| Inductance | 4.7µH |
| RMS Current (Irms) | 9.5A |