VISHAY HVR2500004704JA100 Through Hole Resistor, 4.7 Mohm, 1.6 kV, Axial Leaded, 250 mW, � 5%, HVR25 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 4.7 Mohm, 1.6 kV, Axial Leaded, 250 mW, � 5%, HVR25 Series product from VISHAY with the model number HVR2500004704JA100
Product details
Temperature Coefficient � 200ppm/K
Power Rating 250mW
Resistor Element Material Metal Film
Automotive Qualification Standard -
Resistance 4.7Mohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range HVR25 Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 1.6kV
Other details
Brand VISHAY
Part Number HVR2500004704JA100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 250mW
Resistance 4.7Mohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range HVR25 Series
Voltage Rating 1.6kV
Other details
Brand VISHAY
Part Number HVR2500004704JA100
Description
Power Rating 250mW
Resistance 4.7Mohm
Resistance Tolerance � 5%
Voltage Rating 1.6kV
Part Number HVR2500004704JA100
VISHAY HVR2500004704JA100 Through Hole Resistor, 4.7 Mohm, 1.6 kV, Axial Leaded, 250 mW, � 5%, HVR25 Series | Tanotis