
VISHAY FOIL RESISTORS Y2020100R000T9L Through Hole Resistor, 100 ohm, 300 V, TO-221, 8 W, ± 0.01%, LED221 Series
VISHAY FOIL RESISTORS Y2020100R000T9L Through Hole Resistor, 100 ohm, 300 V, TO-221, 8 W, ± 0.01%, LED221 Series
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Case Style | TO-221 |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | LED221 Series |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y2020100R000T9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
VISHAY FOIL RESISTORS Y2020100R000T9L Through Hole Resistor, 100 ohm, 300 V, TO-221, 8 W, ± 0.01%, LED221 Series
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Case Style | TO-221 |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | LED221 Series |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y2020100R000T9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Case Style | TO-221 |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | LED221 Series |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y2020100R000T9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











