VISHAY FOIL RESISTORS Y2020100R000T9L Through Hole Resistor, 100 ohm, 300 V, TO-221, 8 W, ± 0.01%, LED221 Series
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Case Style | TO-221 |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Product Range | LED221 Series |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y2020100R000T9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Power Rating | 8W |
Other details
| Quantity | Each |
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Power Rating | 8W |