
Vishay DG412DY-E3 Analog Switch Quad Spst SOIC-16
Product details
| No. of Channels | 4Channels |
| Analogue Switch Type | SPST |
| On State Resistance Max | 40ohm |
| Supply Voltage Range | ± 13.5V to ± 16.5V |
| Analogue Switch Case | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | DG412DY-E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.28
-70%$4.28
$1.28Vishay DG412DY-E3 Analog Switch Quad Spst SOIC-16
Product details
| No. of Channels | 4Channels |
| Analogue Switch Type | SPST |
| On State Resistance Max | 40ohm |
| Supply Voltage Range | ± 13.5V to ± 16.5V |
| Analogue Switch Case | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | DG412DY-E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Channels | 4Channels |
| Analogue Switch Type | SPST |
| On State Resistance Max | 40ohm |
| Supply Voltage Range | ± 13.5V to ± 16.5V |
| Analogue Switch Case | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | DG412DY-E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








