![VISHAY CH0402-100RGF Resistor, 100 ohm, 0402 [1005 Metric], 50 mW, ± 2%, CH Series, ± 100ppm/°C](https://img.tanotron.shop/images/product/vishay-ch0402-100rgf-resistor-100-ohm-0402-1005-metric-50-mw-plusmn-2-ch-series-plusmn-100ppm-deg-c-1.jpg)
VISHAY CH0402-100RGF Resistor, 100 ohm, 0402 [1005 Metric], 50 mW, ± 2%, CH Series, ± 100ppm/°C
VISHAY CH0402-100RGF Resistor, 100 ohm, 0402 [1005 Metric], 50 mW, ± 2%, CH Series, ± 100ppm/°C
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Resistor Case Style | 0402 [1005 Metric] |
| Power Rating | 50mW |
| Resistance Tolerance | ± 2% |
| Product Range | CH Series |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Frequency Max | 50GHz |
| Resistor Mounting | Surface Mount Device |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | CH0402-100RGF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $6.63
-70%$6.63
$1.99VISHAY CH0402-100RGF Resistor, 100 ohm, 0402 [1005 Metric], 50 mW, ± 2%, CH Series, ± 100ppm/°C
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Resistor Case Style | 0402 [1005 Metric] |
| Power Rating | 50mW |
| Resistance Tolerance | ± 2% |
| Product Range | CH Series |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Frequency Max | 50GHz |
| Resistor Mounting | Surface Mount Device |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | CH0402-100RGF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Resistor Case Style | 0402 [1005 Metric] |
| Power Rating | 50mW |
| Resistance Tolerance | ± 2% |
| Product Range | CH Series |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Frequency Max | 50GHz |
| Resistor Mounting | Surface Mount Device |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | CH0402-100RGF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











