
TRIPP-LITE U009-006-RJ45-X Smart Cable USB-RJ45 Plug 6FT
Product details
| Conversion Type | USB to Modular Converter |
| Baud Rate | - |
| Converter Connector Type | RJ45 Plug |
| Chip Type | - |
| Cable Length - Metric | 1.83m |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | U009-006-RJ45-X |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $48.26
-70%$48.26
$14.48TRIPP-LITE U009-006-RJ45-X Smart Cable USB-RJ45 Plug 6FT
Product details
| Conversion Type | USB to Modular Converter |
| Baud Rate | - |
| Converter Connector Type | RJ45 Plug |
| Chip Type | - |
| Cable Length - Metric | 1.83m |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | U009-006-RJ45-X |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Conversion Type | USB to Modular Converter |
| Baud Rate | - |
| Converter Connector Type | RJ45 Plug |
| Chip Type | - |
| Cable Length - Metric | 1.83m |
| Cable Length - Imperial | 6ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | U009-006-RJ45-X |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










