TRIPP-LITE P018-002 POWER CORD, IEC C14/IEC C15, 2FT, 16A
Product details
| Cable Length - Metric | 610mm |
| Connector Type B | IEC 60320 C15 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C14 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 2ft |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | P018-002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $26.95
-70%$26.95
$8.08TRIPP-LITE P018-002 POWER CORD, IEC C14/IEC C15, 2FT, 16A
Product details
| Cable Length - Metric | 610mm |
| Connector Type B | IEC 60320 C15 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C14 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 2ft |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | P018-002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Length - Metric | 610mm |
| Connector Type B | IEC 60320 C15 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C14 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 2ft |
Other details
| Brand | TRIPP-LITE |
| Part Number | P018-002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










