Texas Instruments LM809M3X-4.63/NOPB Reset Circuit 1 V to 5.5 Supply 4.63 Threshold 240 ms Delay Active-Low Push-Pull SOT-23-3
HomeStore
This is a Reset Circuit, 1 V to 5.5 V Supply, 4.63 V Threshold, 240 ms Delay, Active-Low, Push-Pull, SOT-23-3 product from TEXAS INSTRUMENTS with the model number LM809M3X-4.63/NOPB
Product details
Threshold Voltage 4.63V
No. of Supervisors / Monitors 1Monitors
Supply Voltage Min 1V
Supply Voltage Max 5.5V
Reset Type Active-Low, Push-Pull
Digital IC Case SOT-23
No. of Pins 3Pins
Delay Time 240ms
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 105°C
Product Range -
Automotive Qualification Standard -
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand TEXAS INSTRUMENTS
Part Number LM809M3X-4.63/NOPB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Product details
Threshold Voltage 4.63V
Supply Voltage Min 1V
Supply Voltage Max 5.5V
Digital IC Case SOT-23
No. of Pins 3Pins
Delay Time 240ms
Product Range -
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand TEXAS INSTRUMENTS
Part Number LM809M3X-4.63/NOPB
Product Information
Shipping & Returns
Description
Threshold Voltage 4.63V
Supply Voltage Min 1V
Supply Voltage Max 5.5V
No. of Pins 3Pins
Part Number LM809M3X-4.63/NOPB
Texas Instruments LM809M3X-4.63/NOPB Reset Circuit 1 V to 5.5 Supply 4.63 Threshold 240 ms Delay Active-Low Push-Pull SOT-23-3 | Tanotis