Suzuki Musical Instrument Corp AD1-1210A Power Adapter for Omnichord OM-108
HomeStore
Suzuki Musical Instrument Corp AD1-1210A-U Overview
Save your batteries with the Suzuki AD1-1210A, a 12 VDC power adapter (100 to 120V) for the Omnichord OM-108.
Items Included
Additional Resources
No additional resources available
Suzuki Musical Instrument Corp AD1-1210A-U Specs
Key Specs
Input Power
100 to 120 VAC, 60 Hz
Output Voltage
12 VDC
Number of Connections
1 x 2.1 mm Male
Electrical
Input Power
100 to 120 VAC, 60 Hz
Output Voltage
12 VDC
General
Environmental Resistance
No
Number of Connections
1 x 2.1 mm Male
Packaging Info
Package Weight
0.3 lb
Box Dimensions (LxWxH)
3.95 x 3.4 x 2.15"
Items Included
Additional Resources
Key Specs
100 to 120 VAC, 60 Hz
12 VDC
1 x 2.1 mm Male
Electrical
100 to 120 VAC, 60 Hz
12 VDC
General
Environmental Resistance
No
1 x 2.1 mm Male
Packaging Info
Package Weight
0.3 lb
Box Dimensions (LxWxH)
3.95 x 3.4 x 2.15"
Product Information
Shipping & Returns
Description
100 to 120 VAC, 60 Hz
12 VDC
1 x 2.1 mm Male
100 to 120 VAC, 60 Hz
12 VDC
1 x 2.1 mm Male
3.95 x 3.4 x 2.15"