SEPA LF40P05PSE00A DC Axial Fan, 5 V, Square, 40 mm, 10 mm
Product details
| Supply Voltage VDC: 5V |
| Fan Frame Type: Square |
| Fan Frame Size: 40mm |
| External Depth: 10mm |
| Bearing Type: - |
| Air Flow - CFM: - |
| Noise Rating: 28dBA |
| Power Rating: - |
| Rated Speed: 7500rpm |
| Power Connection Type: 4 Lead Wires, PWM Control |
| Current Rating: 100mA |
| IP Rating: - |
| Air Flow - m3/min: 0.23m³/min |
| Product Range: LF40P Series |
Other details
| Brand | SEPA |
| Part Number | LF40P05PSE00A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$4.36SEPA LF40P05PSE00A DC Axial Fan, 5 V, Square, 40 mm, 10 mm
Product details
| Supply Voltage VDC: 5V |
| Fan Frame Type: Square |
| Fan Frame Size: 40mm |
| External Depth: 10mm |
| Bearing Type: - |
| Air Flow - CFM: - |
| Noise Rating: 28dBA |
| Power Rating: - |
| Rated Speed: 7500rpm |
| Current Rating: 100mA |
| IP Rating: - |
Other details
| Brand | SEPA |
| Quantity | Each |
| Supply Voltage VDC: 5V |
| Fan Frame Size: 40mm |
| External Depth: 10mm |
| Current Rating: 100mA |