SEMIKRON SKM100GB12T4 IGBT Array & Module Transistor, Dual N Channel, 160 A, 1.8 V, 1.2 kV, Module
HomeStore
This is a IGBT Array & Module Transistor, Dual N Channel, 160 A, 1.8 V, 1.2 kV, Module product from SEMIKRON with the model number SKM100GB12T4
Product details
Transistor Case Style Module
Transistor Polarity Dual N Channel
Power Dissipation Pd -
DC Collector Current 160A
Collector Emitter Voltage V(br)ceo 1.2kV
Product Range -
Operating Temperature Max 175°C
No. of Pins 7Pins
Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on) 1.8V
Other details
Brand SEMIKRON
Part Number SKM100GB12T4
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Transistor Case Style Module
Power Dissipation Pd -
DC Collector Current 160A
Product Range -
No. of Pins 7Pins
Other details
Brand SEMIKRON
Part Number SKM100GB12T4
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
DC Collector Current 160A
No. of Pins 7Pins
Part Number SKM100GB12T4
SEMIKRON SKM100GB12T4 IGBT Array & Module Transistor, Dual N Channel, 160 A, 1.8 V, 1.2 kV, Module | Tanotis