SAMXON DDL105S05F1JRRDAPZ Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20%
HomeStore
This is a Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20% product from SAMXON with the model number DDL105S05F1JRRDAPZ
Product details
Capacitance 1F
Voltage Rating 5.5V
Capacitor Terminals Radial Leaded
Product Range DDL Series
Capacitance Tolerance +50%, -20%
Packaging Each
Lead Spacing 4.8mm
Lifetime @ Temperature 1000 hours @ 60°C
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 60°C
ESR 1.05ohm
Capacitor Case Style -
Other details
Brand SAMXON
Part Number DDL105S05F1JRRDAPZ
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 1F
Voltage Rating 5.5V
Product Range DDL Series
Packaging Each
Lead Spacing 4.8mm
Operating Temperature Max 60°C
ESR 1.05ohm
Capacitor Case Style -
Other details
Brand SAMXON
Part Number DDL105S05F1JRRDAPZ
Description
Capacitance 1F
Voltage Rating 5.5V
Lead Spacing 4.8mm
Operating Temperature Max 60°C
ESR 1.05ohm
Part Number DDL105S05F1JRRDAPZ
SAMXON DDL105S05F1JRRDAPZ Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20% | Tanotis