
Samtec RF179-74SP3-72RP2-0254 RF / Coaxial Cable Assembly BNC Straight Plug MCX Right Angle RG179 75 ohm 10 " 254 mm
Samtec RF179-74SP3-72RP2-0254 RF / Coaxial Cable Assembly BNC Straight Plug MCX Right Angle RG179 75 ohm 10 " 254 mm
Product details
| Connector Type A | BNC Straight Plug |
| Connector Type B | MCX Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Type | RG179 |
| Impedance | 75ohm |
| Cable Length - Imperial | 10" |
| Cable Length - Metric | 254mm |
| Jacket Colour | Amber |
| Product Range | RF179 Series |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Part Number | RF179-74SP3-72RP2-0254 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Samtec RF179-74SP3-72RP2-0254 RF / Coaxial Cable Assembly BNC Straight Plug MCX Right Angle RG179 75 ohm 10 " 254 mm
Product details
| Connector Type A | BNC Straight Plug |
| Connector Type B | MCX Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Type | RG179 |
| Impedance | 75ohm |
| Cable Length - Imperial | 10" |
| Cable Length - Metric | 254mm |
| Jacket Colour | Amber |
| Product Range | RF179 Series |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Part Number | RF179-74SP3-72RP2-0254 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | BNC Straight Plug |
| Connector Type B | MCX Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Type | RG179 |
| Impedance | 75ohm |
| Cable Length - Imperial | 10" |
| Cable Length - Metric | 254mm |
| Jacket Colour | Amber |
| Product Range | RF179 Series |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Part Number | RF179-74SP3-72RP2-0254 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










