Samtec RF179-74SP3-72RP2-0254 RF / Coaxial Cable Assembly BNC Straight Plug MCX Right Angle RG179 75 ohm 10 " 254 mm
Product details
| Connector Type A | BNC Straight Plug |
| Connector Type B | MCX Right Angle Plug |
| Coaxial Cable Type | RG179 |
| Impedance | 75ohm |
| Cable Length - Imperial | 10" |
| Cable Length - Metric | 254mm |
| Jacket Colour | Amber |
| Product Range | RF179 Series |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Part Number | RF179-74SP3-72RP2-0254 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Coaxial Cable Type | RG179 |
| Impedance | 75ohm |
| Jacket Colour | Amber |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Quantity | Each |
| Impedance | 75ohm |