
Samtec FJH-30-R-12.00-4 FFC / FPC Cable 30 Core 0.5 mm Opposite Sided Contacts 1 ft 0.305 m
Samtec FJH-30-R-12.00-4 FFC / FPC Cable 30 Core 0.5 mm Opposite Sided Contacts 1 ft 0.305 m
Product details
| No. of Cores | 30Core |
| Pitch Spacing | 0.5mm |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 1ft |
| Cable Length - Metric | 0.305m |
| Connector Type A | - |
| Connector Type B | - |
| Jacket Colour | - |
| Product Range | FJH Series |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Part Number | FJH-30-R-12.00-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $8.97
-70%$8.97
$2.69Samtec FJH-30-R-12.00-4 FFC / FPC Cable 30 Core 0.5 mm Opposite Sided Contacts 1 ft 0.305 m
Product details
| No. of Cores | 30Core |
| Pitch Spacing | 0.5mm |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 1ft |
| Cable Length - Metric | 0.305m |
| Connector Type A | - |
| Connector Type B | - |
| Jacket Colour | - |
| Product Range | FJH Series |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Part Number | FJH-30-R-12.00-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Cores | 30Core |
| Pitch Spacing | 0.5mm |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| Cable Length - Imperial | 1ft |
| Cable Length - Metric | 0.305m |
| Connector Type A | - |
| Connector Type B | - |
| Jacket Colour | - |
| Product Range | FJH Series |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | SAMTEC |
| Part Number | FJH-30-R-12.00-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










