
RUKO 214013 Twist Drill Bit, HSS DIN338, 1.3mm, 16mm Effective, 38mm Overall
Product details
| Drill Bit Size Metric | 1.3mm |
| Overall Length | 38mm |
| Drill Bit Size Imperial | - |
| Product Range | - |
| Effective Length | 16mm |
Other details
| Brand | RUKO |
| Part Number | 214013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.21
-70%$2.21
$0.66RUKO 214013 Twist Drill Bit, HSS DIN338, 1.3mm, 16mm Effective, 38mm Overall
Product details
| Drill Bit Size Metric | 1.3mm |
| Overall Length | 38mm |
| Drill Bit Size Imperial | - |
| Product Range | - |
| Effective Length | 16mm |
Other details
| Brand | RUKO |
| Part Number | 214013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Drill Bit Size Metric | 1.3mm |
| Overall Length | 38mm |
| Drill Bit Size Imperial | - |
| Product Range | - |
| Effective Length | 16mm |
Other details
| Brand | RUKO |
| Part Number | 214013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









