
Roline 19.08.1515 Mains Power Cord IEC 60320 C14 to C13 1.8 m 10 A 250 V Black
Product details
| Connector to Connector | IEC 60320 C14 to IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 5.9ft |
Other details
| Brand | ROLINE |
| Part Number | 19.08.1515 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Roline 19.08.1515 Mains Power Cord IEC 60320 C14 to C13 1.8 m 10 A 250 V Black
Product details
| Connector to Connector | IEC 60320 C14 to IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 5.9ft |
Other details
| Brand | ROLINE |
| Part Number | 19.08.1515 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector to Connector | IEC 60320 C14 to IEC 60320 C13 |
| Cable Length - Metric | 1.8m |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 5.9ft |
Other details
| Brand | ROLINE |
| Part Number | 19.08.1515 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










