RAYCHEM - TE CONNECTIVITY ATUM-12/4-0-STK Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, 3:1, 0.472 ", 12 mm, Black, 3.9 ft, 1.2 m NB09312001
HomeStore
Product details
Shrink Ratio: 3:1
I.D. Supplied - Imperial: 0.472"
I.D. Supplied - Metric: 12mm
Shrink Tubing / Boot Colour: Black
Length - Imperial: 3.9ft
Length - Metric: 1.2m
I.D. Recovered Max - Imperial: 0.157"
I.D. Recovered Max - Metric: 4mm
Shrink Tubing / Boot Material: PO (Polyolefin)
Product Range: ATUM
Other details
Brand RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
Part Number ATUM-12/4-0-STK
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Shrink Ratio: 3:1
I.D. Supplied - Metric: 12mm
Length - Imperial: 3.9ft
Length - Metric: 1.2m
Product Range: ATUM
Other details
Part Number ATUM-12/4-0-STK
I.D. Supplied - Metric: 12mm
Part Number ATUM-12/4-0-STK
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY ATUM-12/4-0-STK Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, 3:1, 0.472 ", 12 mm, Black, 3.9 ft, 1.2 m NB09312001 | Tanotis