
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 202K153-25/225-0 Heat Shrink Boot, Moulded Adhesive Lined, Straight Lipped, 1.42 ", 36 mm, Black, 3.15 ", 80 mm
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 202K153-25/225-0 Heat Shrink Boot, Moulded Adhesive Lined, Straight Lipped, 1.42 ", 36 mm, Black, 3.15 ", 80 mm
Product details
| Total Length - Metric | 80mm |
| Shrink Tubing / Boot Material | Elastomer |
| Shrink Ratio | - |
| I.D. Recovered Max - Imperial | 0.88" |
| I.D. Supplied - Imperial | 1.42" |
| I.D. Supplied - Metric | 36mm |
| Product Range | - |
| I.D. Recovered Max - Metric | 22.4mm |
| Shrink Tubing / Boot Colour | Black |
| Total Length - Imperial | 3.15" |
| Boot Configuration | Straight Lipped |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 202K153-25/225-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 202K153-25/225-0 Heat Shrink Boot, Moulded Adhesive Lined, Straight Lipped, 1.42 ", 36 mm, Black, 3.15 ", 80 mm
Product details
| Total Length - Metric | 80mm |
| Shrink Tubing / Boot Material | Elastomer |
| Shrink Ratio | - |
| I.D. Recovered Max - Imperial | 0.88" |
| I.D. Supplied - Imperial | 1.42" |
| I.D. Supplied - Metric | 36mm |
| Product Range | - |
| I.D. Recovered Max - Metric | 22.4mm |
| Shrink Tubing / Boot Colour | Black |
| Total Length - Imperial | 3.15" |
| Boot Configuration | Straight Lipped |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 202K153-25/225-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Total Length - Metric | 80mm |
| Shrink Tubing / Boot Material | Elastomer |
| Shrink Ratio | - |
| I.D. Recovered Max - Imperial | 0.88" |
| I.D. Supplied - Imperial | 1.42" |
| I.D. Supplied - Metric | 36mm |
| Product Range | - |
| I.D. Recovered Max - Metric | 22.4mm |
| Shrink Tubing / Boot Colour | Black |
| Total Length - Imperial | 3.15" |
| Boot Configuration | Straight Lipped |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 202K153-25/225-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











