
RADIALL R921924000 Banana Test Connector, 2mm, Jack, Panel Mount, 10 A, 250 V, Nickel Plated Contacts, Yellow
RADIALL R921924000 Banana Test Connector, 2mm, Jack, Panel Mount, 10 A, 250 V, Nickel Plated Contacts, Yellow
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Plating | Nickel Plated Contacts |
| Connector Colour | Yellow |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | Solder |
| Product Range | R921 Series |
Other details
| Brand | RADIALL |
| Part Number | R921924000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $8.98
-70%$8.98
$2.69RADIALL R921924000 Banana Test Connector, 2mm, Jack, Panel Mount, 10 A, 250 V, Nickel Plated Contacts, Yellow
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Plating | Nickel Plated Contacts |
| Connector Colour | Yellow |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | Solder |
| Product Range | R921 Series |
Other details
| Brand | RADIALL |
| Part Number | R921924000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Plating | Nickel Plated Contacts |
| Connector Colour | Yellow |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | Solder |
| Product Range | R921 Series |
Other details
| Brand | RADIALL |
| Part Number | R921924000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











