RADIALL R316405000 RF / Coaxial Connector, BNC Coaxial, Straight Flanged Jack, Solder, 50 ohm
RADIALL R316405000 RF / Coaxial Connector, BNC Coaxial, Straight Flanged Jack, Solder, 50 ohm
Product details
| Contact Material | - |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Coaxial Termination | Solder |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Body Style | Straight Flanged Jack |
| Coaxial Cable Types | - |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 2GHz |
Other details
| Brand | RADIALL |
| Part Number | R316405000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Operating Instructions EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $66.92
-70%$66.92
$20.08RADIALL R316405000 RF / Coaxial Connector, BNC Coaxial, Straight Flanged Jack, Solder, 50 ohm
Product details
| Contact Material | - |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Coaxial Termination | Solder |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Body Style | Straight Flanged Jack |
| Coaxial Cable Types | - |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 2GHz |
Other details
| Brand | RADIALL |
| Part Number | R316405000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Operating Instructions EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Material | - |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Coaxial Termination | Solder |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Body Style | Straight Flanged Jack |
| Coaxial Cable Types | - |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 2GHz |
Other details
| Brand | RADIALL |
| Part Number | R316405000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Operating Instructions EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











