
ProX Mixer Case for Large Format 12" DJ Mixers (Black on Black)
| General | |
|---|---|
| Width | 13 in |
| Depth | 21 in |
| Height | 8 in |
| Weight | 20 lbs |
| Material | Laminated plywood |
| Color | Black on black |
| Carrying Case | |
|---|---|
| Type | Shipping case |
| Recommended Use | For audio mixer |
| Carrying Strap | Spring loaded handles |
| Closure Type | Latch closure |
| Manufacturer Warranty | |
|---|---|
| Service & Support | Lifetime |
More Images













ProX Mixer Case for Large Format 12" DJ Mixers (Black on Black)
| General | |
|---|---|
| Width | 13 in |
| Depth | 21 in |
| Height | 8 in |
| Weight | 20 lbs |
| Material | Laminated plywood |
| Color | Black on black |
| Carrying Case | |
|---|---|
| Type | Shipping case |
| Recommended Use | For audio mixer |
| Carrying Strap | Spring loaded handles |
| Closure Type | Latch closure |
| Manufacturer Warranty | |
|---|---|
| Service & Support | Lifetime |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| General | |
|---|---|
| Width | 13 in |
| Depth | 21 in |
| Height | 8 in |
| Weight | 20 lbs |
| Material | Laminated plywood |
| Color | Black on black |
| Carrying Case | |
|---|---|
| Type | Shipping case |
| Recommended Use | For audio mixer |
| Carrying Strap | Spring loaded handles |
| Closure Type | Latch closure |
| Manufacturer Warranty | |
|---|---|
| Service & Support | Lifetime |



















