
ProX Flight Road Case with Doghouse and Wheels for Allen and Heath QU-24 Digital 24 Channel Mixer
ProX Flight Road Case with Doghouse and Wheels for Allen and Heath QU-24 Digital 24 Channel Mixer
ProX XS-AHQU24DHW Specs
| Width | 28.5 in |
| Depth | 11.5 in |
| Height | 28 in |
| Weight | 67.02 lbs |
| Rugged | Yes |
| Material | Steel, laminated plywood |
| Lining Material | High-density foam |
| Type | Shipping case |
| Recommended Use | For audio mixer |
| Protection | Scratch-resistant |
| Carrying Strap | Spring loaded handles |
| Closure Type | Butterfly twist lock latches |
| Additional Compartments | Cable, doghouse, mixer accessories |
| Wheels Included | Yes |
| Compliant Standards | ATA 300 |
| Service & Support | Lifetime |
| Designed for | Allen & Heath QU 24 |
| Box Dimensions (LxWxH) | 31 x 30 x 13" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
More Images





ProX Flight Road Case with Doghouse and Wheels for Allen and Heath QU-24 Digital 24 Channel Mixer
ProX XS-AHQU24DHW Specs
| Width | 28.5 in |
| Depth | 11.5 in |
| Height | 28 in |
| Weight | 67.02 lbs |
| Rugged | Yes |
| Material | Steel, laminated plywood |
| Lining Material | High-density foam |
| Type | Shipping case |
| Recommended Use | For audio mixer |
| Protection | Scratch-resistant |
| Carrying Strap | Spring loaded handles |
| Closure Type | Butterfly twist lock latches |
| Additional Compartments | Cable, doghouse, mixer accessories |
| Wheels Included | Yes |
| Compliant Standards | ATA 300 |
| Service & Support | Lifetime |
| Designed for | Allen & Heath QU 24 |
| Box Dimensions (LxWxH) | 31 x 30 x 13" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ProX XS-AHQU24DHW Specs
| Width | 28.5 in |
| Depth | 11.5 in |
| Height | 28 in |
| Weight | 67.02 lbs |
| Rugged | Yes |
| Material | Steel, laminated plywood |
| Lining Material | High-density foam |
| Type | Shipping case |
| Recommended Use | For audio mixer |
| Protection | Scratch-resistant |
| Carrying Strap | Spring loaded handles |
| Closure Type | Butterfly twist lock latches |
| Additional Compartments | Cable, doghouse, mixer accessories |
| Wheels Included | Yes |
| Compliant Standards | ATA 300 |
| Service & Support | Lifetime |
| Designed for | Allen & Heath QU 24 |
| Box Dimensions (LxWxH) | 31 x 30 x 13" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

















