
PRO Signal PSG91171 PSG91171 USB Cable Type A Plug to 2 m 6.6 ft 3.0 White
Contents: Cable only
Product details
| Connector to Connector | Type A Plug to Type A Plug |
| Cable Length - Metric | 2m |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
| USB Standard | USB 3.0 |
| Jacket Colour | White |
| Electronic Marking | - |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PSG91171 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $9.81
-70%$9.81
$2.94PRO Signal PSG91171 PSG91171 USB Cable Type A Plug to 2 m 6.6 ft 3.0 White
Contents: Cable only
Product details
| Connector to Connector | Type A Plug to Type A Plug |
| Cable Length - Metric | 2m |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
| USB Standard | USB 3.0 |
| Jacket Colour | White |
| Electronic Marking | - |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PSG91171 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Contents: Cable only
Product details
| Connector to Connector | Type A Plug to Type A Plug |
| Cable Length - Metric | 2m |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
| USB Standard | USB 3.0 |
| Jacket Colour | White |
| Electronic Marking | - |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PSG91171 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










