
PRO SIGNAL PS11184 RJ45 Male to Male Cat6 UTP Ethernet Patch Lead, 5m Blue
Product details
| LAN Category | Cat6 |
| Connector Type A | RJ45 Plug |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Jacket Colour | Blue |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PS11184 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
PRO SIGNAL PS11184 RJ45 Male to Male Cat6 UTP Ethernet Patch Lead, 5m Blue
Product details
| LAN Category | Cat6 |
| Connector Type A | RJ45 Plug |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Jacket Colour | Blue |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PS11184 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| LAN Category | Cat6 |
| Connector Type A | RJ45 Plug |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Jacket Colour | Blue |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PS11184 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










