
PRO SIGNAL PS11142 RJ45 Male to Male Cat6 UTP Ethernet Patch Lead, 2m Grey
- RJ45 to RJ45 UTP, Cat6 patch cable
Contents
Contents: Cable only
Product details
| Cable Length - Metric | 2m |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Jacket Colour | Grey |
| Connector Type A | RJ45 Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
| LAN Category | Cat6 |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PS11142 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
PRO SIGNAL PS11142 RJ45 Male to Male Cat6 UTP Ethernet Patch Lead, 2m Grey
- RJ45 to RJ45 UTP, Cat6 patch cable
Contents
Contents: Cable only
Product details
| Cable Length - Metric | 2m |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Jacket Colour | Grey |
| Connector Type A | RJ45 Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
| LAN Category | Cat6 |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PS11142 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- RJ45 to RJ45 UTP, Cat6 patch cable
Contents
Contents: Cable only
Product details
| Cable Length - Metric | 2m |
| Connector Type B | RJ45 Plug |
| Jacket Colour | Grey |
| Connector Type A | RJ45 Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
| LAN Category | Cat6 |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | PS11142 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











