PRO SIGNAL AV02013 Audio / Video Cable Assembly, 3.5mm Mono Jack Plug, 3.5mm Mono Jack Plug, 16 ft, 5 m, Black
PRO SIGNAL AV02013 Audio / Video Cable Assembly, 3.5mm Mono Jack Plug, 3.5mm Mono Jack Plug, 16 ft, 5 m, Black
- PVC outer sheath
Applications
Imaging, Video & Vision, Audio
Product details
| Cable Length - Metric | 5m |
| Connector Type B | 3.5mm Mono Jack Plug |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | 3.5mm Mono Jack Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 16ft |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | AV02013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.67
-70%$4.67
$1.40PRO SIGNAL AV02013 Audio / Video Cable Assembly, 3.5mm Mono Jack Plug, 3.5mm Mono Jack Plug, 16 ft, 5 m, Black
- PVC outer sheath
Applications
Imaging, Video & Vision, Audio
Product details
| Cable Length - Metric | 5m |
| Connector Type B | 3.5mm Mono Jack Plug |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | 3.5mm Mono Jack Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 16ft |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | AV02013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- PVC outer sheath
Applications
Imaging, Video & Vision, Audio
Product details
| Cable Length - Metric | 5m |
| Connector Type B | 3.5mm Mono Jack Plug |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | 3.5mm Mono Jack Plug |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 16ft |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | AV02013 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











