Phoenix Contact IC 25/ 2-STGF-508 IC 2-STGF-508 Pluggable Terminal Block 5.08 mm 2 Ways 24AWG to 12AWG 2.5 mm² Screw 12 A
- Well-known connection principle allows worldwide use
- Easy PCB replacement thanks to plug-in modules
- Screwable flange for superior mechanical stability
- Can be combined with the MSTB 2,5 range
- Versions with and without a screw flange
- Higher numbers of positions up to 24-position
Industrial
| Brand | PHOENIX CONTACT |
| Part Number | IC 2,5/ 2-STGF-5,08 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
More Images