ORION FANS OD172SAP-24HBIP68 DC Axial Fan, 24 V, Rectangular with Rounded Ends, 172 mm, 51 mm, Ball Bearing, 235 CFM
HomeStore
Product details
Supply Voltage VDC: 24V
Fan Frame Type: Rectangular with Rounded Ends
Fan Frame Size: 172mm
External Depth: 51mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 235CFM
Noise Rating: 52dBA
Power Rating: 24W
Rated Speed: 3300rpm
Power Connection Type: 2 Lead Wires
Current Rating: 970mA
IP Rating: IP68
Air Flow - m3/min: -
Product Range: OD172SAP-IP68 Series
Other details
Brand ORION FANS
Part Number OD172SAP-24HBIP68
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Supply Voltage VDC: 24V
Fan Frame Size: 172mm
External Depth: 51mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 235CFM
Noise Rating: 52dBA
Power Rating: 24W
Rated Speed: 3300rpm
Current Rating: 970mA
IP Rating: IP68
Air Flow - m3/min: -
Other details
Brand ORION FANS
Part Number OD172SAP-24HBIP68
Supply Voltage VDC: 24V
Fan Frame Size: 172mm
External Depth: 51mm
Power Rating: 24W
Current Rating: 970mA
Part Number OD172SAP-24HBIP68
ORION FANS OD172SAP-24HBIP68 DC Axial Fan, 24 V, Rectangular with Rounded Ends, 172 mm, 51 mm, Ball Bearing, 235 CFM | Tanotis