OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION Z-15GW2-B7-K MICROSWITCH, ROLLER LEVER, SPDT 15A 250V
HomeStore
This is a MICROSWITCH, ROLLER LEVER, SPDT 15A 250V product from OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION with the model number Z-15GW2-B7-K
Product details
Microswitch Actuator Hinge Roller Lever
Contact Voltage DC Nom 250VDC
Operating Force Max 130gf
Contact Voltage AC Nom 250VAC
Microswitch Type Standard
Switch Terminals -
Contact Configuration SPDT
Product Range Z Series
Contact Current Max 15A
Other details
Brand OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION
Part Number Z-15GW2-B7-K
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Contact Voltage DC Nom 250VDC
Operating Force Max 130gf
Contact Voltage AC Nom 250VAC
Microswitch Type Standard
Switch Terminals -
Contact Configuration SPDT
Product Range Z Series
Contact Current Max 15A
Other details
Part Number Z-15GW2-B7-K
Description
Contact Voltage DC Nom 250VDC
Contact Voltage AC Nom 250VAC
Contact Current Max 15A
Part Number Z-15GW2-B7-K
OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION Z-15GW2-B7-K MICROSWITCH, ROLLER LEVER, SPDT 15A 250V | Tanotis